Παρασκευή, 26 Απριλίου, 2024
ΑρχικήΑθλητικάΜε ανατροπή ο Άρης, 2-1 τον Παναθηναϊκό στη Λεωφόρο

Με ανατροπή ο Άρης, 2-1 τον Παναθηναϊκό στη Λεωφόρο

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη -και μάλιστα με ανατροπή- πανηγύρισε την Κυριακή ο Άρης στο «Απόστολος Νικολαΐδης» επί του Παναθηναϊκού.

Πιο συγκεκριμένα,οι Θεσσαλονικείς επιβλήθηκαν με 2-1 σκορ του «τριφυλλιού», για την 4η αγωνιστική των πλέι οφ της Super League, εδραιώνοντας την παρουσία τους στη 2η θέση της βαθμολογίας.

Έτσι η ομάδα του Μάντζιου πλησίασε ακόμη περισσότερο στην κατάκτηση ενός «εισιτηρίου» για το Conference League της επόμενης περιόδου, την ώρα που ο Παναθηναϊκός υπέστη τη δεύτερη διαδοχική του ήττα.

Ο Σανκαρέ έδωσε το προβάδισμα στους «πράσινους» στο 31′, όμως οι «κιτρινόμαυροι» γύρισαν το ματς μέσα σε τέσσερα λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο, εκμεταλλευόμενοι και το αριθμητικό πλεονέκτημα μετά την αποβολή του Μαουρίσιο στο 52’, χάρη στα γκολ των Μάνου (έχασε πέναλτι στο πρώτο ημίχρονο) και Ματέο Γκαρσία στο 62′ και στο 65′ αντίστοιχα.