Παρασκευή, 26 Απριλίου, 2024
ΑρχικήΑθλητικάΣτο 90΄ ο Άρης!

Στο 90΄ ο Άρης!

Ο Αρης δεν έκανε καλό παιχνίδι στο «Γεντί Κουλέ» κόντρα στον ΟΦΗ και λίγες ημέρες μετά την αναμέτρηση με τον Ολυμπιακός, εμφανίστηκε πάλι ακίνδυνος αλλά κατάφερε να πάρει πολύτιμο βαθμό (1-1). Ο Μάντζιος είδε τους Ντιαγέ και Ματέο Γκαρσία να αποχωρούν με προβλήματα τραυματισμών στο πρώτο μέρος, οι «κιτρινόμαυροι» βελτιώθηκαν στο δεύτερο μέρος και ισοφάρισαν από τη λευκή βούλα με τον Γκάμα στο 90ό λεπτό.

Κακό πρώτο μέρος, δύο αναγκαστικές αλλαγές ο Αρης

Χωρίς πολλές φάσεις ολοκληρώθηκε το πρώτο μέρος στο «Γεντί Κουλέ». Στην πρώτη φάση μπροστά στις δύο εστίες ο ΟΦΗ άνοιξε το σκορ στο 15ο λεπτό. O Λάμπρου ανέλαβε την εκτέλεση του φάουλ, ο πήρε την πρώτη κεφαλιά, ο Πασαλίδης την δεύτερη και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Στο 33’ ο Τοράλ επιχείρησε γυριστό μέσα από την περιοχή, μπλόκαρε ο Κουέστα. Δώδεκα λεπτά αργότερα ήρθε νέα μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ, η καλύτερη μετά το γκολ. Ο Τοράλ έκλεψε την μπάλα έξω από την περιοχή, έδωσε με τη μία στον Γκαγιέγος και εκείνος έκανε το αριστερό σουτ όμως ο Κουέστα απέκρουσε.