Σάββατο, 27 Απριλίου, 2024
Αρχικήseleo ΘέμαΜπορούσε περισσότερα γκολ! Νίκησε και την ΑΕΚ ο ΠΑΟΚ, που μοιάζει ασταμάτητος

Μπορούσε περισσότερα γκολ! Νίκησε και την ΑΕΚ ο ΠΑΟΚ, που μοιάζει ασταμάτητος

Με μαέστρο και πρωταγωνιστή  τον Ντιέγκο Μπίσεσβαρ ο ΠΑΟΚ νίκησε πολύ πιο εύκολα από ότι δείχνει το τελικό σκορ την ΑΕΚ και απέδειξε ότι και φέτος είναι φτιαγμένος για μεγάλα πράγματα

Ο Σουριναμέζος πέτυχε ένα γκολ στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου κέρδισε κι ένα πέναλτι στο 79 ΄και με το γκολ του Κούρτιτς που προήλθε από αυτό κέρδισε άνετα την ΑΕΚ με 2-0

Ταυτόχρονα έχασε ευκαιρίες με τους Σβαμπ, Ζίφκοβιτς, Σφιντέρσκι κι άλλους να πάει το σκορ μέχρι και 4-0 αλλά κυρίως η αστοχία των παικτών του δεν βοήθησε σε αυτό

Η ΑΕΚ έδειξε κάποια πράγματα στο πρώτο 20λεπτο αλλά μετά δεν καταφερε να ακολουθήσει τον ρυθμό των γηπεδούχων