Χωρίς ρεύμα λόγω προγραμματισμένης διακοπής ηλεκτροδότησης αναμένεται να μείνουν σήμερα περιοχές του δήμου Νεάπολης-Συκεών.
Συγκεκριμένα από τις 8:00 μέχρι και τις 11:30 το πρωί, πρόκειται να υπάρξει διακοπή ρεύματος στην περιοχή Κόκορας, στα σύνορα Νεάπολης, Συκεών και Πολίχνης. Ακριβέστερα η διακοπή αφορά στις οδούς Λαμπρακη (απο Παροδος Λαμπρακη ως Ελπιδος), Ανδρουτσου, Γενναδιου, Διογενους, Νικηταρα, Κεννεντυ, Προυσσης, Κομνηνων, Μπιζανιου, Ελπιδος (απο Λαμπρακη ως Α.Παπανδρεου), 28ης Οκτωβριου, Επταπυργιου (απο Α.Παπανδρεου ως Λ. Βυρωνος), Α. Παπανδρεου (απο Επταπυργιου ως Παγγαιου), Μουργκανας, Λ.Κατσωνη, Κρητης.
Παράλληλα διακοπή ρεύματος πρόκειται να υπάρξει και στα Πεύκα, επί της οδού Νερομύλων, με διάρκεια από τις 8:00 μέχρι τις 13:00, καθώς και στην περιοχή των Συκεών από τις 11:30 μέχρι τις 14:00, με τις οδούς που αναμένεται επηρεαστούν να είναι οι ακόλουθες: Κρητης, Μαυροκορδατου, Ελυτη, Νυμφαιου, Ιωαννινων, Μπουμπουλινας, Κυριακοπουλου, Μ.Μποτσαρη, Α.Παπανδρεου(απο Μεγ.Αλεξανδρου ως Ατταλου), Ριτσου, Μυκηνων (απο Μουργκανας ως Κοντοσογλου), Κοντοσογλου (απο Α. Παπανδρεου ως Τεπελενιου), Χορτιατη, Σβωλου, Παγγιαου, Κρυονεριου.