Το σημερινό πρόγραμμα του 18ου Φεστιβάλ Ντοκιμαντέρ Θεσσαλονίκης

Το σημερινό πρόγραμμα του 18ου Φεστιβάλ Ντοκιμαντέρ Θεσσαλονίκης

Δείτε αναλυτικά το σημερινό πρόγραμμα του 18ου Φεστιβάλ Ντοκιμαντέρ Θεσσαλονίκης

 

 Πρόγραμμα Προβολών :: Τρίτη, 15 Μαρτίου 2016
 OΛYMΠION
13:00 Ατομική ενέργεια: Ζώντας με φόβο και ελπίδα - 71'
Μαρκ Κάζινς, Μεγ. Βρετανία
15:45 Πέρα από τον παππού μου τον Αλιέντε - 98'
Μάρσια Ταμπούτι Αλιέντε, Χιλή-Μεξικό
18:00 Κάτω από τον ήλιο - 106'
Βιτάλι Μάνσκι, Ρωσία-Λετονία-Γερμανία- Τσεχία-Βόρεια Κορέα
20:30 Χρυσή Αυγή: Προσωπική υπόθεση - 90'
Ανζελίκ Κουρούνη, Ελλάδα
23:00 Σονίτα - 91'
Ρoκσαρέ Γκαέμ Μαγκαμί, Γερμανία-Ελβετία-Ιράν
 ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
13:15 Πορτρέτο του Θεού - 75'
Γιον Μπανγκ Κάρλσεν, Δανία
15:00 Ο Βυσσινόκηπος, ο Μίκυ Μάους και ο Νίκος Καραθάνος - 110'
Ηλίας Γιαννακάκης, Ελλάδα
17:30 Λευκά βήματα - 61'
Μιχαήλ Βιτωράκης, Σωτήρης Κάππος, Ελλάδα
20:00 1914-2014: 100 Χρόνια 2ο Γυμνάσιο-Λύκειο Θεσσαλονίκης - 63'
Γεώργιος Μουμουζιάς, Ελλάδα
20:00 Ερατοσθένης, η κινητή βιβλιοθήκη - 34'
Κώστας Βάκκας, Ελλάδα
22:30 Ανάκτηση των αχρήστων - 79'
Σαμ Πρέσμαν, ΗΠΑ-Περού-Βραζιλία
 TΩNIA MAPKETAKH
13:00 Όταν γέρνουνε οι ντάλιες - 15'
Τάσος Γιαπουτζής, Ελλάδα
13:00 Πνοή ζωής - 66'
Δημήτρης Βερνίκος, Πόλυ Βλάχου, Ελλάδα
15:00 Η κόρη του Στάλιν - 52'
Γιόμπστ Κνίγκε, Γερμανία
15:00 Κλοντ Λανζμάν: Φαντάσματα του Shoah - 40'
Άνταμ Μπενζίν, Μεγ. Βρετανία-Καναδάς
17:30 FACK MSUV/ Το μουσείο ως κοινό / και το κοινό ως μουσείο - 65'
Στέφανος Μονδέλος, Ελλάδα
17:30 Imperium - 23'
Στέλιος Οικονομίδης, Ελλάδα
20:00 Guardians of the Aegean - 87'
Όμηρος Ευαγγελινός, Ελλάδα
22:30 Μετέωροι άνθρωποι - 29'
Στρατής Βογιατζής, Θέκλα Μαλάμου, Ελλάδα
22:30 Νέα Ζωή - 40'
Αλεξία Τσαγκάρη, Ελλάδα
 ΦPINTA ΛIAΠΠA
13:15 «Γεια σας και καλή αντάμωση, ως νικητές!» - 52'
Νικόλαος Νούλας, Ελλάδα
13:15 Όλοι στο βουνό - 49'
Αλέξανδρος Παπαηλιού, Ελλάδα
15:30 Teriade - 75'
Σίμος Κορεξενίδης, Ελλάδα
15:30 Η Άνδρος της Μαρίνας Καραγάτση - 15'
Βαγγέλης Λουκίσας, Ελλάδα
18:00 25 χρόνια Χωρίς Σύνορα – The Untold Stories - 69'
Γιάννης Μαυρογένης, Ελλάδα
18:00 Αόρατες διαδρομές - 25'
Γιάννα Δελατόλα, Ελλάδα
20:30 Ευρώπη αγαπημένη - 97'
Γιαν Γκάσμαν, Ελβετία-Γερμανία
23:00 Έφυγε σκόπιμα - 85'
Τζάστιν Σάιν, ΗΠΑ
 TZON KAΣΣABETHΣ
13:00 Η Αθήνα από κάτω – Το ντοκιμαντέρ των νεόπτωχων - 62'
Τάκης Μπαρδάκος, Ελλάδα
13:00 Ως εδώ - 22'
Νίκος Μεγγρέλης, Ελλάδα
15:00 Έρικ - 26'
Φαίδων Γκρέτσικος, Πάνος Τράγος, Ελλάδα
15:00 Ο τερματισμός - 70'
Ελιάνα Αμπραβανέλ, Ελλάδα
17:15 Ο θάνατος είναι ζωή - 67'
Άλι Άλβαρες, Μεγ. Βρετανία
17:15 Το αρχιπέλαγος - 41'
Μπέντζαμιν Χιούγκετ, Μεγ. Βρετανία
20:00 Ο φόβος των δεκατριών - 96'
Ντέιβιντ Σίνγκτον, Μεγ. Βρετανία
22:00 Björk – Το δημιουργικό σύμπαν μιας ιέρειας της μουσικής - 52'
Τίτα φον Χάρντενμπεργκ, Γερμανία
22:00 Ο φίλος μου ο Larry Gus - 72'
Βασίλης Κατσούπης, Ελλάδα
 ΣTAYPOΣ TOPNEΣ
13:30 Σκιά ενός ήρωα - 94'
Λάουριτς Μουνκ Πέτερσεν, Δανία
15:30 Όνειρα δίχως άστρα - 77'
Μεχράντ Οσκουέι, Ιράν
17:30 Killa-Dizez: Ζωή και θάνατος στην εποχή του Έμπολα - 62'
Νίκο Πίρο, Ιταλία
19:30 Τα σημάδια του ουρανού - 74'
Μάρω Αναστοπούλου, Ελλάδα
21:15 Επέκεινα - 101'
Κωνσταντίνος Ακρίβος, Ελλάδα
23:30 Δον Ζουάν - 92'
Γιέρζι Σλαντκόφσκι, Σουηδία-Φινλανδία

Η Ιστοσελίδα χρησιμοποιεί cookies προκειμένου να μπορούμε να σας προσφέρουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία.