Τρίτη, 7 Μαΐου, 2024
Αρχικήseleo ΘέμαΠΑΟΚ: "Στρίμωξε" τον ΠΑΟ αλλά...

ΠΑΟΚ: “Στρίμωξε” τον ΠΑΟ αλλά…

Θα μπορούσε να έχει φύγει ακόμα και με το τρίποντο της νίκης ο Δικέφαλος στο ντέρμπι απέναντι στον Παναθηναϊκό στην Λεωφόρο καθώς και πρωτοβουλία είχε και ευκαιρίες.

Ωστόσο στο τελευταίο δεκάλεπτο όταν και είχε και την αριθμητική υπέροχη λόγω αποβολής του Σεκεφελντ αρκέστηκε στην διαχείριση του 1-1 πάρα κυνήγησε την νίκη Ο ΠΑΟΚ βρέθηκε νωρίς πίσω στο σκορ από μια ανύποπτη φάση ωστόσο είχε αυτός τον έλεγχο του αγώνα στο πρώτο ημίχρονο Αυτό συνεχίστηκε και στο δεύτερο και στο 59 ο Μπ. Τόμας σκόραρε με εξαιρετικό πλασέ και το παιχνίδι για τα επόμενα 10 λέπρα απέκτησε νια άγρια ομορφιά με ευκαιρίες και στις 2 εστίες. Οι αλλαγές του Λουτσεσκου στο τελευταίο τέταρτο αποσυντόνισαν την ομάδα που ωστόσο δεν απειλήθηκε ουσιαστικά από τον αντίπαλο του και μοιραία το ματς έληξε 1-1