Παρασκευή, 29 Μαρτίου, 2024
Αρχικήseleo ΘέμαEuro2020: Ημέρα με ξεκάθαρα φαβορί

Euro2020: Ημέρα με ξεκάθαρα φαβορί

Οι Ελβετοί αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ με αυτογκόλ στο 8ο λεπτό της αναμέτρησης με την Ισπανία, βρήκαν το ψυχικό σθένος και ισοφάρισαν στέλνοντας το ματς στην παράταση και στην συνέχεια στα πέναλτι. Eκεί όμως οι Ισπανοί ήταν πιο ψύχραιμοι και πέρασαν στην ημιτελική φάση της διοργάνωσης.
Η Ιταλία χάρη σε δύο πανέμορφα γκολ από Ινσίνιε και Μπαρέλα κέρδισε 2-1 το Βέλγιο και στους 4 της διοργάνωσης θα βρει τους Ισπανούς.

Τα παιχνίδια της ημέρας
Στις 7 το απόγευμα στο Ολυμπιακό Στάδιο του Μπακού διασταυρώνουν τα ξίφη τους η Τσεχία με την Δανία. Η Εθνική ομάδα της Δανίας αντλεί μεγάλο μέρος της δυναμικής της από τον άτυχο αρχηγό της Έρικσεν, θέλει όσο τίποτα άλλο να σηκώσει την κούπα και να του την αφιερώσει και με τις εμφανίσεις της μέχρι στιγμής είναι από τις ομάδες που κανείς δεν ξεγράφει εύκολα. Στα δύο τελευταία ματς της πέτυχε συνολικά 8 γκολ ενώ οι τελικές της ήταν διπλάσιες, με λίγα λόγια θα μπορούσε να πετύχει και αρκετά παραπάνω.
Η Τσεχία είναι μια ομάδα που παίζει το παιχνίδι των αντεπιθέσεων, ξέρει να το κάνει καλά αυτό και έχοντας τον επιθετικό της Λεβερκούζεν Σικ σε εξαιρετική κατάσταση στις ελάχιστες ευκαιρίες που θα τις παρουσιαστούν θα κάνει το γκολ. Εδώ βέβαια έχει να κάνει με μία ομάδα με όλη την σημασία της λέξεως, πρεσάρει ασφυκτικά σε όλες τις γραμμές του γηπέδου κάνοντας πολύ δύσκολο για τον εκάστοτε αντίπαλο να αναπτυχθεί.
Θεωρούμε ότι μέχρι εδώ που έφτασε η Τσεχία είναι ήδη επιτυχία και πολύ δύσκολα θα ξεπεράσει το εμπόδιο των Δανών, οι οποίοι ποιοτικά είναι ανώτεροι τόσο σαν ρόστερ όσο και αγωνιστικά. Επιλογή μας το διπλό στο 2,20.

Στο βραδινό παιχνίδι η ομάδα της Ουκρανίας τίθεται αντιμέτωπη με την Αγγλία στο Ολύμπικο της Ρώμης. Ματς ειδικών συνθηκών καθώς οι Άγγλοι δεν θα έχουν στο πλευρό τους οπαδούς, λόγω της μετάλλαξης του ιού Δ που σαρώνει στο Ηνωμένο Βασίλειο, η Ουέφα δεν επέτρεψε μετακινήσεις.
Οι διαθέτουν την καλύτερη άμυνα της διοργάνωσης και μπροστά έχουν την ποιότητα να καθαρίσουν τέτοια ματς. Θετικό το γεγονός ότι σκόραρε ο σταρ Κέϊν ο οποίος ήθελε πολύ ένα γκολ, δείχνοντας έτσι ότι είναι εδώ.
Η Ουκρανία δεν έχει δείξει κάτι το ιδιαίτερο, είχε και την τύχη με το μέρος της στο παιχνίδι με την Σουηδία(2 δοκάρια), με τις αμυντικές αδυναμίες της ομάδας του Σεβτσένκο να γίνονται για άλλο ένα ματς αισθητές.
Πιστεύουμε ότι οι Ουκρανοί έπιασαν το πικ τους, οι Άγγλοι είναι ομάδα εντελώς διαφορετικού επιπέδου και πολύ δύσκολα θα καταφέρουν να πάρουν κάτι στο 90λεπτο.
Με την σκληροτράχηλη άμυνα που διαθέτει η Αγγλία πολύ δύσκολα το ματς να ξεφύγει σε γκολ, κάτι σε 1-0 2-0 περιμένουμε όπως έκανε και στα προηγούμενα παιχνίδια της η Αγγλία, με το under 2,5 στο 1,60 να είναι μια συνετή επιλογή.

Τσεχία-Δανία

Ώρα Έναρξης: 19:00

Επιλογή: 2

Απόδοση: 2.20

Το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα ποδοσφαίρου συνεχίζεται και στο BetMarket.gr θα βρείτε πολλές ενότητες για την διοργάνωση όπως τις αποδόσεις και τους τζίρους των αγώνων, το τηλεοπτικό πρόγραμμα και τις διασταυρώσεις Euro 2020 από την φάση των 16 μέχρι και τον τελικό. Επιπλέον, μπορείτε να διαβάσετε πολλά και ενδιαφέροντα αφιερώματα στις ομάδες αλλά και πλούσια στατιστικά.