Τρίτη, 7 Μαΐου, 2024
Αρχικήseleo ΘέμαBasket League: Ήττα του Άρη από τον Προμηθέα (73-77)

Basket League: Ήττα του Άρη από τον Προμηθέα (73-77)

Ο Προμηθέας κατάφερε να φύγει με το “διπλό” από το “Nick Galis Hall”, κερδίζοντας τον ΑΡΗ στις λεπτομέρειες με 73-77, στο πλαίσιο της έβδομης αγωνιστικής της Basket League.

Το παιχνίδι στην αρχή ήταν κλειστό με τις δυο ομάδες να βρίσκονται κοντά στο σκορ και ο Άρης να “κλείνει” την πρώτη περίοδο μπροστά με 22-19. Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Προμηθέας κατάφερε να πάρει σημαντική διαφορά και οδηγήθηκε στα αποδυτήρια μπροστά με +11 (28-39).

Παρεμφερής ήταν η εικόνα και στην τρίτη περίοδο, με τους Θεσσαλονικείς να μην μπορούν να βρουν λύσεις και τον Προμηθέα να αυξάνει και άλλο τη διαφορά, κάνοντας το 45-63.

Στην τελευταία περίοδο, οι “κιτρινόμαυροι” με πρωταγωνιστή τον Τολιόπουλο κάλυψαν τη διαφορά, ωστόσο δεν μπόρεσαν να ανατρέψουν την εις βάρος τους κατάσταση και δέχτηκαν την ήττα με 73-77 από τον Προμηθέα.