Τρίτη, 30 Απριλίου, 2024
Αρχικήseleo ΘέμαΠΑΟΚ: Νίκησε ΠΑΟ κι έμεινε μόνος πρώτος

ΠΑΟΚ: Νίκησε ΠΑΟ κι έμεινε μόνος πρώτος

Ο ΠΑΟΚ με την νίκη του επί του ΠΑΟ πέτυχε δύο πράγματα . Το πρώτο ,πρακτικό, οι τρεις βαθμοί της νίκης και από σήμερα η “μοναξιά της κορυφής” .

Το δεύτερο , ψυχολογικό, αυτό του να κερδίσει ένα ντέρμπι στην Τούμπα και μάλιστα όχι όποιον και όποιον , αλλά τον μέχρι εκείνη την στιγμή ισόβαθμό του στην κορυφή της βαθμολογίας

Ο αγώνας με τον Παναθηναϊκο δεν ήταν για τον ΠΑΟΚ υψηλής απόδοσης καθώς στο πρώτο ημίχρονο έκανε ελάχιστες φάσης και μία τελική, αυτή του γκολ στο 43΄με τον Ντεσπόντοφ

Στο δεύτερο ο Παναθηναϊκός μείωσε γρήγορα χάρη σε ένα αυστηρό πέναλτι που κέρδισε και μετέτρεψε σε γκολ ο Μπακασέτας
Λίγα λεπτά αργότερα όμως,στο 56΄, με μιά φάση για χάι λάιτ , ο ΠΑΟΚ πέτυχε δεύτερο γκολ με τον Ντεσπόντοφ και με 2-1 πήρε την νίκη