Τρίτη, 30 Απριλίου, 2024
Αρχικήseleo Θέμα"Κόλλησε" στην Τούμπα ο ΠΑΟΚ

“Κόλλησε” στην Τούμπα ο ΠΑΟΚ

Ο ΠΑΟΚ δεν ήταν καλός στο παιχνίδι που μόλις ολοκληρώθηκε κόντρα στην ΑΕΚ στο γήπεδο του. Ή τουλάχιστον δεν ήταν τόσο καλός όσο σε προηγούμενα παιχνίδια . Μπήκε νωθρά , είχε την κατοχή αλλά δεν έκανε φάσεις . Το πρώτο ημίχρονο ήταν αδιάφορο με λίγες φάσεις και για τις δύο ομάδες κάτι που άλλαξε με το…καλημέρα στο δεύτερο.

Εκεί η ΑΕΚ σε μια αντεπίθεση βρήκε γκολ με τον Ελιασον και έβαλε δύσκολα στην ομάδα της Θεσσαλονίκης. Ο Λουτσεσκου έκανε αλλαγές η ροή άλλαξε υπέρ της ομάδας του αλλά το μόνο κέρδος μέχρι το 89 ήταν ένα δοκάρι του Ντεσποντοφ.

Ένα λεπτό πριν την λήξη όμως σε ένα φάουλ του Τάισον ο ΠΑΟΚ βρήκε γκολ με κεφαλιά του Κεντζιορα κι έφερε το παιχνίδι στα ίσια . Το 1-1 ήταν και το τελικό σκορ αφού οι καθυστερήσεις που ακολούθησαν ήταν περισσότερο τυπική διαδικασία.