Σάββατο, 27 Ιουλίου, 2024
Αρχικήseleo ΘέμαΠΑΟΚ: Διέλυσε τον ΠΑΟ και θέλει τίτλο στο "Βικελίδης"

ΠΑΟΚ: Διέλυσε τον ΠΑΟ και θέλει τίτλο στο “Βικελίδης”

Ένας καταιγιστικός o ΠΑΟΚ, ιδιαίτερα στο δεύτερο ημίχρονο διέλυσε τον παναθηναϊκό στην τούμπα και πήρε στα χέρια του την υπόθεση τίτλου.

Η ομάδα του Ρασβάν Λουτσέσκου που είχε δοκάρι πολύ νωρίς μόλις το δεύτερο λεπτό προηγήθηκε στο 35ο λεπτό με τον tyson και με 1-0 πήγε στα αποδυτήρια.

Στο δεύτερο μολονότι συνέχισε να παραχωρεί την κατοχή στον παναθηναϊκό ήταν η ομάδα που απειλούσε περισσότερο και αφού είχε ακόμη ένα δοκάρι να βρει και δεύτερο γκολ στο 67ο λεπτό.

Σε μία φάση που δεν προδίκαζε κάτι ο παναθηναϊκός κατάφερε να μειώσει και να ξαναμπεί το παιχνίδι λίγο πριν το 80. Όμως ο ΠΑΟΚ δεν είχε πει την τελευταία του λέξη χτύπησε δύο φορές το τελευταίο δεκάλεπτο με Ζίφκοβιτς και βιερίνια και με τελικό σκορ 4-1 έφυγε νικητής σε έναν από τους κρισιμότερους αγώνες της χρονιάς.

Πλέον με νίκη την ερχόμενη Κυριακή στο Κλεάνθης Βικελίδης ο ΠΑΟΚ φέρεται πρωταθλητής ανεξάρτητα των αποτελεσμάτων που θα φέρουν οι άλλες ομάδες.