Κυριακή, 5 Μαΐου, 2024
Αρχικήseleo ΘέμαΆρης - ΠΑΟΚ: Μοιρασιά βαθμών και εντυπώσεων

Άρης – ΠΑΟΚ: Μοιρασιά βαθμών και εντυπώσεων

Μοιρασμένες εντυπώσεις, μοιρασμένοι βαθμοί κι άλλο ένα “κλασικο” της Θεσσαλονικης που λήγει ισόπαλο.
Άρης και ΠΑΟΚ δεν σκόραραν στο ντέρμπι στο Βικελίδης κι ως εκ τούτου η αναμέτρηση έληξε με 0-0. Οι γηπεδούχοι πάντως είχαν την μεγάλη ευκαιρία να φύγουν νικητές αλλά ο Γκρευ αστόχησε στο πέναλτι που κέρδισε ο Άρης στις αρχές του 2ου ημιχρόνου καθώς ο Κοτάρσκι μπλόκαρε την μπάλα.
Ευκαιρίες αλλά όχι τόσο σημαντικές όπως του Άρη είχε κι ο ΠΑΟΚ αλλά οι παίκτες του δεν βρήκαν στόχο κι έτσι το πρώτο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης έληξε με λευκή ισοπαλία.
Στις καθυστερήσεις απειλήθηκαν επεισόδια με παίκτες και προπονητικά τιμ να συμπλέκονται και τον διαιτητή να ηρεμεί τα πνεύματα με κόκκινες κάρτες σε Ντάμπο , Καντουρι και σε μέλη των δύο πάγκων.