Άνετα νίκησε τον Πανιώνιο ο Άρης

Με δύο γκολ από το πρώτο ημίχρονο ο Άρης "καθάρισε" εύκολα τον Πανιώνιο και εδραιώθηκε στην πέμπτη θέση.

Από τα πρώτα λεπτά ο Άρης πήρε τον έλεγχο και πίεσε για το γκολ. Το σκορ άνοιξε στο 31', όταν ο Μπρούνο Γκάμα έπιασε τέλεια το σουτ (1-0). Τέσσερα λεπτά μετά, στη μοναδική του φάση, ο Πανιώνιος απέτυχε να ισοφαρίσει με τον Κουέστα και στο 42' ο Φετφατζίδης πήρε την κάθετη πάσα, απέφυγε τον Μαλέρπ και έγραψε εύκολα το 2-0.

Άρης: Κουέστα, Ροζ, Σούντγκρεν, Σόουζα, Βέλεθ, Ματίγια, Λούκας Σάσα, Φετφατζίδης, Ντιγκινί (74' Ντουρμισάι), Γκάμα (84' Μαρτίνες), Λάρσον (75' Μαντσίνι).

Πανιώνιος: Μαλέρμπ, Ευαγγέλου (75' Δούμτσιος), Ντομίνγκες, Παπανικολάου, Εμμανουηλίδης (54' Καμαρά), Οικονομίδης, Κόρμπος, Κιάκος (59' Παπαγεωργίου), Λυμπεράκης, Ρέντζας, Αραμπούλι.