Παγκόσμιο Κύπελλο Μπάσκετ: Τζάμπολ σήμερα με οκτώ παιχνίδια

Παγκόσμιο Κύπελλο Μπάσκετ: Τζάμπολ σήμερα με οκτώ παιχνίδια

Πρεμιέρα με το παιχνίδι Ανγκόλα - Σερβία - Από αύριο μπαίνει στα παρκέ η Εθνική μας - Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα και τις τηλεοπτικές μεταδόσεις


Η αντίστροφη μέτρηση για την έναρξη του Παγκοσμίου Κυπέλλου Μπάσκετ της Κίνας ξεκίνησε. Η Εθνική μας ομάδα ξεκινά αύριο να αγωνίζεται με πρώτο της αντίπαλο το Μαυροβούνιο, στις 3 το μεσημέρι.
Η αναμέτρηση θα προβληθεί ζωντανά από την ΕΡΤ Sports. Οι αγώνες ολοκληρώνονται στις 15 Σεπτεμβρίου.

Αναλυτικό πρόγραμμα αγώνων και τηλεοπτικών μεταδόσεων

Σάββατο 31 Αυγούστου

10.30: Ανγκόλα - Σερβία, ΕΡΤ 2
11.00: Πολωνία - Βενεζουέλα, ert.gr
11.30: Ρωσία - Νιγηρία, ΕΡΤ SPORTS
11.30: Ιράν - Πόρτο Ρίκο, ert.gr
14.30: Φιλιππίνες - Ιταλία, ΕΡΤ 3
15.00: Ακτή Ελεφαντοστού - Κίνα, ΕΡΤ SPORTS
15.30: Ισπανία - Τυνησία, ΕΡΤ 2
15.30: Αργεντινή - Νότια Κορέα, ert.gr

Κυριακή 1 Σεπτεμβρίου

10.30: Καναδάς - Αυστραλία, ert.gr
11.00: Νέα Ζηλανδία - Βραζιλία, ΕΡΤ SPORTS
11.30: Δομινικανή Δημοκρατία - Ιορδανία, ert.gr
11.30: Τουρκία - Ιαπωνία, ΕΡΤ 2
14.30: Σενεγάλη - Λιθουανία, ert.gr
15.00: Ελλάδα - Μαυροβούνιο, ΕΡΤ SPORTS
15.30: Τσεχία - ΗΠΑ, ΕΡΤ 2
15.30: Γαλλία - Γερμανία, ΕΡΤ 3

Δευτέρα 2 Σεπτεμβρίου

10.30: Ιταλία - Ανγκόλα, ΕΡΤ 2
11.00: Βενεζουέλα - Ακτή Ελεφαντοστού, ert.gr
11.30: Νιγηρία - Αργεντινή, ΕΡΤ SPORTS
11.30: Τυνησία - Ιράν, ert.gr
14.30: Σερβία - Φιλιππίνες, ΕΡΤ 3
15.00: Κίνα - Πολωνία, ΕΡΤ 2
15.30: Πόρτο Ρίκο - Ισπανία, ΕΡΤ SPORTS
15.30: Νότια Κορέα - Ρωσία, ert.gr

Τρίτη 3 Σεπτεμβρίου

10.30: Αυστραλία - Σενεγάλη, ert.gr
11.00: Μαυροβούνιο - Νέα Ζηλανδία, ΕΡΤ SPORTS
11.30: Ιαπωνία - Τσεχία, ΕΡΤ 2
11.30: Γεωργία - Δομινικανή Δημοκρατία, ert.gr
14.30: Λιθουανία - Καναδάς, ΕΡΤ 3
15.00: Βραζιλία - Ελλάδα, ΕΡΤ SPORTS
15.30: ΗΠΑ - Τουρκία, ΕΡΤ 2
15.30: Ιορδανία - Γαλλία, ert.gr

Τετάρτη 4 Σεπτεμβρίου

10.30: Ανγκόλα - Φιλιππίνες, ΕΡΤ 2
11.00: Ακτή Ελεφαντοστού - Πολωνία, ert.gr
11.30: Πόρτο Ρίκο - Τυνησία, ΕΡΤ SPORTS
11.30: Νότια Κορέα - Νιγηρία, ert.gr
14.30: Ιταλία - Σερβία, ΕΡΤ 2
15.00: Βενεζουέλα - Κίνα, ert.gr
15.30: Ρωσία - Αργεντινή, ΕΡΤ SPORTS
15.30: Ισπανία - Ιράν, ert.gr

Πέμπτη 5 Σεπτεμβρίου

10.30: Καναδάς - Σενεγάλη, ert.gr
11.00: Βραζιλία - Μαυροβούνιο, ΕΡΤ SPORTS
11.30: Τουρκία - Τσεχία, ΕΡΤ 2
11.30: Γερμανία - Ιορδανία, ert.gr
14.30: Λιθουανία - Αυστραλία, ΕΡΤ 3
15.00: Ελλάδα - Νέα Ζηλανδία, ΕΡΤ SPORTS
15.30: ΗΠΑ - Ιαπωνία, ΕΡΤ 2
15.30: Δομινικανή Δημοκρατία - Γαλλία, ert.gr

Παρασκευή 6 Σεπτεμβρίου

11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 3
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
15.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2

Σάββατο 7 Σεπτεμβρίου

11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
10.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2
14.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 3
15.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS

Κυριακή 8 Σεπτεμβρίου

11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 3
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
15.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2

Δευτέρα 9 Σεπτεμβρίου

10.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2
11.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
14.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 3
15.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS

Τρίτη 10 Σεπτεμβρίου

14.00: Προημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS
16.00: Προημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS

Τετάρτη 11 Σεπτεμβρίου

14.00: Προημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS
16.00: Προημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS

Πέμπτη 12 Σεπτεμβρίου

14.00: Αγώνας κατάταξης 5-8, ΕΡΤ SPORTS
16.00: Αγώνας κατάταξης 5-8, ΕΡΤ SPORTS

Παρασκευή 13 Σεπτεμβρίου

11.00: Ημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS
15.00: Ημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS

Σάββατο 14 Σεπτεμβρίου

11.00: Αγώνας κατάταξης 7-8, ΕΡΤ SPORTS
15.00: Αγώνας κατάταξης 5-6, ΕΡΤ SPORTS

Κυριακή 15 Σεπτεμβρίου

11.00: Μικρός τελικός, ΕΡΤ SPORTS
15.00: Τελικός, ΕΡΤ SPORTS

Η Ιστοσελίδα χρησιμοποιεί cookies προκειμένου να μπορούμε να σας προσφέρουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία.