Δευτέρα, 7 Οκτωβρίου, 2024
ΑρχικήΑθλητικάΠανσερραϊκός: Πάλεψε σαν "λιοντάρι" ωστόσο ηττήθηκε εντός έδρας με 2-3 από...

Πανσερραϊκός: Πάλεψε σαν “λιοντάρι” ωστόσο ηττήθηκε εντός έδρας με 2-3 από τον ΟΦΗ

Πάλεψε για την ανατροπή αλλά δεν τα κατάφερε ο Πανσερραϊκός, που ηττήθηκε στην έδρα του με 2-3 από τον ΟΦΗ, μετά από μια αναμέτρηση με πληθώρα ανατροπών και χαμένων ευκαιριών.
Συγκεκριμένα στο γήπεδο των Σερρών διεξήχθη μια αναμέτρηση με πλούσιο ποδοσφαιρικό θέαμα, με τα “λιοντάρια” να ψάχνουν την δεύτερη σερί νίκη τους, μετά το επιτυχές πέρασμα από την Λαμία και τον ΟΦΗ να θέλει να επιστρέψει στα θετικά αποτελέσματα, μετά από την ήττα εντός έδρας από τον Παναιτωλικό. Ακριβέστερα το πρώτο γκολ της αναμέτρηση ήρθε στο 8ο λεπτό για τον ΟΦΗ, όταν ο Μπρεσάν πήδηξε ανενόχλητος και με καρφωτή κεφαλιά έστειλε την μπάλα στην δεξιά γωνία του Γκουγκεσασβίλι, ο οποίος έμεινε ακίνητος. Στην συνέχεια η ομάδα του Ηρακλείου Κρήτης έκανε το 0-2 με τον Νους, με τον Πανσερραϊκό να μπαίνει στο παιχνίδι στο 28′ με τον Μπετανκόρ να νικά τον Χριστογιώργο πραγματοποιώντας το 1-2. . Το γκολ της ισοφάρισης σε 2-2 ήρθε στο 45ο λεπτό με τον Φαρές.

Οι δύο ομάδες μπήκαν με παρόμοιο ρυθμό και στο δεύτερο ημίχρονο, χωρίς όμως να έχουμε το ίδιο αποτέλεσμα σε γκολ. Οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν να χάνουν ευκαιρίες ως το 89ο λεπτό. Όταν ο Νους σε μια αντεπίθεση πήρε το πέναλτι από τον Ουαγκέ. Με την φάση να ελέγχεται από το VAR. To πέναλτι δόθηκε και ο Φούντας έγραψε το τελικό 2-3. Ο επιθετικός του ΟΦΗ έστειλε την μπάλα στην δεξιά κάτω γωνία του Γκουγκεσασβίλι, ο οποίος μάντεψε σωστά, αλλά δεν κατάφερε να αποκρούσει. Το αποτέλεσμα έμεινε ως το φινάλε, με τον ΟΦΗ να περνάει ηρωικά από την έδρα των Σερρών και να διορθώνει την “γκέλα” της προηγούμενης αγωνιστικής απέναντι στον Παναιτωλικό.

Πανσερραϊκός (Φεράντο): Γκουγκεσασβίλι, Δεληγιαννίδης, Μπέργκστρομ, Ντάβιντσον, Φαρές, Στάικος, Λιάσος, Χαντάκιας, Τέρζιτς, Τομάς, Μπετανκόρ.

ΟΦΗ (Δέλλας): Χριστογιώργος, Μαρινάκης, Χατζηθεοδωρίδης, Μπρεσάν, Λαμπρόπουλος, Μπάκιτς, Μπαΐνοβιτς, Καραχάλιος, Νους, Σενγκέλια, Σαλσίδο.

Πηγή:sdna.gr