Σάββατο, 27 Ιουλίου, 2024
ΑρχικήΑθλητικάSL2: Γκολ και θέαμα στο ΠΑΟΚ Β-Ηρακλής Θεσσαλονίκης παρά την έλλειψη βαθμολογικού...

SL2: Γκολ και θέαμα στο ΠΑΟΚ Β-Ηρακλής Θεσσαλονίκης παρά την έλλειψη βαθμολογικού κινήτρου

Γκολ και θέαμα προσέφερε η αδιάφορη από βαθμολογικής σημασίας αναμέτρηση για τα playout της SL2, του ΠΑΟΚ Β με τον Ηρακλή Θεσσαλονίκης, με τις δύο ομάδες να έρχονται ισόπαλες με 2-2.

Με την λήξη της αναμέτρησης ο “δικέφαλος του Βορρά”, πέτυχε την διατήρηση του στην πρώτη θέση στην βαθμολογία των playout του βόρειου ομίλου της SL2, με τα δύο από τα τέσσερα συνολικά γκολ να μπαίνουν στις καθυστερήσεις. Το γεγονός ότι η αναμέτρηση ήταν αδιάφορη βαθμολογικά, έδωσε την ευκαιρία στους δύο προπονητές να δοκιμάσουν αρκετούς παίκτες, ιδίως ο ΠΑΟΚ Β. Ωστόσο αυτό δεν απέτρεψε τους ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων να παράξουν καλό ποδοσφαιρικό θέαμα, με αποτέλεσμα η αναμέτρηση να έχει καλό ρυθμό, φάσεις και γκολ.

Συγκεκριμένα ομάδα του κ. Σούλη Παπαδόπουλου προηγήθηκε με γκολ του Γκμπενιόν στο 66′ με τον Γάλλο αμυντικό να νικάει τον Μοναστηρλή με κεφαλιά.

Επτά λεπτά αργότερα ο ΠΑΟΚ «απάντησε» στο γκολ του Ηρακλή και με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γρόσδη έκανε το 1-1. Ακολούθως ο “γηραιός” στο 92′ βρήκε γκολ με τον Κούστα (τον πρώτο του σκόρερ) όμως και πάλι αυτό δεν ήταν αρκετό για να φύγει νικητής από την Ευκαρπία. Στο επόμενο λεπτό ο Αρόγιο αποβλήθηκε και στην τελευταία φάση του αγώνα ο Πανίδης με σουτ έκανε το τελικό 2-2.

Πλέον απομένει μία αγωνιστική για τη λήξη της φετινής σεζόν με τους Ασπρόμαυρους να παίζουν εκτός έδρας στην Καρδίτσα και τον Ηρακλή να υποδέχεται στην Χαλάστρα τον Καμπανιακό.

ΠΑΟΚ Β (Αλεξιάδης): Μοναστηρλής, Δεληγιάννης, Τασιούρας, Παναγιώτου, Γιαξής (46′ Κωττάς), Τσοπούρογλου, Γκούμας, Ρουμιαντσέβ (58′ Σπυράκος), Γρόσδης, Σμυρλής (58′ Δαρέλας), Κανίς (58′ Πανίδης)

Ηρακλής (Παπαδόπουλος): Βελλίδης, Κωστόπουλος, Βιτλής, Γκμπενιόν, Σιούτας, Εμπό, Δοϊρανλής, Αρόγιο, Ισνάλντο (80′ Πατράλης), Σπυρίδης (80′ Γκερμούς), Κούστα.

Πηγή:sdna.gr