Σάββατο, 27 Ιουλίου, 2024
Αρχικήseleo ΘέμαSL1: Ηττήθηκε στην Λεωφόρο ο Άρης Θεσσαλονίκης

SL1: Ηττήθηκε στην Λεωφόρο ο Άρης Θεσσαλονίκης

Την ήττα με τελικό σκορ 2-0 2-από τον Παναθηναϊκό γνώρισε ο Άρης Θεσσαλονίκης στο γήπεδο της Λεωφόρου Αλεξάνδρας στην Αθήνα δύο στροφές πριν την λήξη της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος της Superleague 1.

Συγκεκριμένα το “τριφύλλι” εξασφάλισε την νίκη με 2-0, έχοντας βάλει τις βάσεις για το τρίποντο από νωρίς χάρη στο γκολ του Τάσου Μπακασέτα μόλις στο 3ο λεπτό της αναμέτρησης καθώς οι “κιτρινόμαυροι” της Θεσσαλονίκης μπήκαν ιδιαίτερα νωθρά στην αναμέτρηση. Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 52ο λεπτό όταν η ομάδα της Ελληνικής πρωτεύουσας κέρδισε πέναλτι, έπειτα από χέρι του Suleymanov, με τον Φώτη Ιωαννίδη να κάνει δύο τα τέρματα της ομάδας του από την άσπρη βούλα. Αναφορικά με τις συνθέσεις των δύο ομάδων στην αναμέτρηση αυτές παρατάχθηκαν με τους εξής ποδοσφαιριστές:

Παναθηναϊκός (Fatih Terim): Dragowski, Hugo Akaydin, Κώτσιρας, Mldenovic, Zeca, Cerin, Μπακασέτας, Palacios, Bernard, Ιωαννίδης.

Άρης Θεσσαλονίκης (Άκης Μάντζιος): Cuesta, Brambec, Rose, Odubadjo, Montoya, Djurasek, Darida, Zan Lule, Zamora, Suleymanov, Moron.

Πηγή:metrosport.gr