Τρίτη, 30 Απριλίου, 2024
Αρχικήseleo ΘέμαΈχασε ένα δικό του παιχνίδι ο ΠΑΟΚ

Έχασε ένα δικό του παιχνίδι ο ΠΑΟΚ

Η ομάδα της Θεσσαλονίκης είχε και την κατοχή και τις ευκαιρίες , είχε δοκάρι όμως μέχρι το 82 του αγώνα δεν μπορούσε να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα.

Σε εκείνο το σημείο ο Αογκούστο σημάδεψε σωστά, ψηλά κι έστειλε την μπάλα στην εστία του Μπρινιολι. Με αυτό το τέρμα ο δικέφαλος ισοφάρισε το γκολ του Μπερνάρ από το 38 του πρώτου ημιχρόνου.

Κι ενώ οι γηπεδούχοι συνέχιζαν να πιέζουν ακόμη περισσότερο ψάχνοντας την ανατροπή ένα πάτημα του Ζίβκοβιτς στον Ιωαννίδη μέσα στην μεγάλη περιοχή του Κοτάρσκι δόθηκε πέναλτι, με τον ποδοσφαιριστή που το κέρδισε να το εκτελεί και να κάνει το τελικό 1-2 .

Στις καθυστερήσεις του ματς ο ΠΑΟΚ κέρδισε πέναλτι αλλά στον επανέλεγχο της φάσης από τον war δόθηκε οφσάιντ στην σέντρα που προηγήθηκε της ανατροπής