Τετάρτη, 24 Απριλίου, 2024
ΑρχικήΑθλητικάΔιπλό στη Λάρισα ο Ηρακλής!

Διπλό στη Λάρισα ο Ηρακλής!

Με εκτός έδρας νίκη απέναντι στην ΑΕΛ (2-0) ξεκίνησε την παρουσία του στον πάγκο του Ηρακλή ο Σάκης Τσιώλης για την 7η αγωνιστική της Super League 2.

Οι δύο ομάδες ήταν ανταγωνιστικές από την αρχή του αγώνα και έπαιξαν δυνατά από τα πρώτα λεπτά, με τον Γιουμπιτάνα για τον Ηρακλή να έχει δοκάρι στο 20′ λεπτό. Οι δύο σύλλογοι είχαν φάσεις με τον Τόμας στο 40′ λεπτό να αστοχεί σε εκτέλεση πέναλτι, με το σκορ του ημιχρόνου παρέμεινε στο 0-0.

Οι κυανόλευκοι είχαν φάση με το σουτ του Γιουμπιτάνα και το δοκάρι του Άλεξιτς στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου, με τον Χρουσιέλ για τον Ηρακλή στο 62′ λεπτό, να κάνει το 1-0. Στο 83′ λεπτό, ο Μελούνοβιτς για τους φιλοξενούμενους, με κεφαλιά μετά από σέντρα του Γιουμπιτάνα, έκανε το 2-0, το οποίο ήταν το τελικό σκορ του αγώνα, γράφει το sfinagr.

ΑΕΛ (Γκουτσίδης): Θεοδωρόπουλος, Θ. Παπαγεωργίου, Κοσόνου, Γκοτζαμανίδης, Ηλιάδης, Κ. Παπαγεωργίου, Θωμαΐδης, Πλέγας, Νικολιάς, Μαυριάς, Πεντρόσο.

Ηρακλής (Τσιώλης): Βελλίδης, Πανάγου, Βιτλής, Κωστούλας, Χρουσιέλ, Σίλβα, Πατράλης, Μανουσάκης, Άλεξιτς (65′ Μιλούνοβιτς), Τομάς, Γιουμπιτάνα.