Δευτέρα, 30 Σεπτεμβρίου, 2024
ΑρχικήΑθλητικάChampions League: Με Μπάνια Λούκα ο ΠΑΟΚ - Πρόκριση στα πέναλτι

Champions League: Με Μπάνια Λούκα ο ΠΑΟΚ – Πρόκριση στα πέναλτι

Η Μπάνια Λούκα είχε προβάδισμα πρόκρισης από το πρώτο ματς, όπου είχε επικρατήσει με 1-0, ωστόσο η Εγνατίας έχοντας υπέρ και τον πάραγοντα έδρα έβγαλε αντίδραση και οδήγησε το ματς στην διαδικασία των πέναλτι.

Οι Αλβανοί άνοιξαν το σκορ μόλις στο 17ο λεπτό με τον Ιμπραχίμογλου, φέρνοντας στα ίσα το σκορ, όμως η Μπάνια Λούκα βρήκε το γκολ της ισοφάρισης στο 30′ με τον Λούκιτς, με το 1-1 να είναι και το σκορ του ημιχρόνου.

Το έκαναν… θρίλερ

Η Εγνατία αρνήθηκε να τα παρατήσει και ανέβαζε διαρκώς την απόδοσή της, ψάχνοντας το γκολ που θα στείλει το ματς στην παράταση, με τον Ντουκούο στο 82ο λεπτό να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα «γράφοντας» το 2-1 υπέρ των Αλβανών.

Στα εναπομείναντα λεπτά δεν άλλαξε κάτι και η αναμέτρηση οδηγήθηκε στην παράταση, με τις δύο ομάδες να αλληλοεξουδετερώνονται στο έξτρα ημίωρο και η λύση για την πρόκριση δόθηκε στην διαδικασία των πέναλτι.