Τετάρτη, 8 Μαΐου, 2024
Αρχικήseleo ΘέμαBasketleague: Νίκη με ψυχωμένη εμφάνιση για τον ΠΑΟΚ επί του Κολοσσού Ρόδου

Basketleague: Νίκη με ψυχωμένη εμφάνιση για τον ΠΑΟΚ επί του Κολοσσού Ρόδου

Έπειτα από μια ψυχωμένη εμφάνιση και έχοντας βρεθεί να χάνει και με διαφορά δεκατεσσάρων πόντων στην τρίτη περίοδο, ο ΠΑΟΚ νίκησε τον Κολοσσό Ρόδου με 93-81.
Με την εικόνα του “δικεφάλου του βορά” να είναι απογοητευτική ως το 25’, η εκπληκτική συνέχεια της ομάδας του προπονητή κ. Φώτη Τακιανού να βάζει στο τέταρτο δεκάλεπτο 6/8 τρίποντα,  Harrison (15π.), Fredrikson (14π., 11ασ)., Smith (16π.), Τσαϊρέλης (12π.) και η δυνατή άμυνα συνέβαλαν στην ανατροπή του αγώναμε την ομάδα της Θεσσαλονίκης να ανεβαίνει στο 5-4, παραμένοντας σε τροχιά τετράδας. Από την πλευρά του ο Κολοσσός Ρόδου με κορυφαίο τον Gaudlock (20π.) χωρίς τον τραυματία Perantes στο δεύτερο ημίχρονο, υποχώρησε στο 3-6, ενώ ο και ο Κολοβέρος αγωνίστηκε μόλις 4′ επίσης λόγω τραυματισμού.