Πέμπτη, 25 Απριλίου, 2024
ΑρχικήΑθλητικάΠΑΟΚ: Πρώτα αποδεκατίστηκε και μετά ισοφάρισε

ΠΑΟΚ: Πρώτα αποδεκατίστηκε και μετά ισοφάρισε

Τα πολυάριθμα κακά της μοίρας του και τις πληγές του σε αγωνιστικό αλλά και ψυχολογικό επίπεδο μετρά ο ΠΑΟΚ έπειτα από την σημερινή ήττα από τον Αστέρα στην Τούμπα

Η ομάδα της Θεσσαλονίκης είδε τους δύο βασικούς της ακραίους μπακ να βγαίνουν λόγω τραυματισμού λίγο μετά την συμπλήρωση του ημιώρου ενώ το κακό τρίτωσε λίγο μετά με τον Αστέρα σε μια αντεπίθεση  να κάνει το 0-1

Σαν να μην έφθαναν όλα αυτά τους τραυματίες Τσαούση και Λύρατζη ακολούθησε στον πάγκο και ο Ελ Καντουρί στην έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου με τον ΠΑΟΚ να κλείνει το πρώτο με 72% κατοχή μπάλας αλλά να δέχεται και δεύτερο γκολ με πέναλτι

Κι ενώ η Τούμπα είχε παγώσει με20 βαθμούς θερμοκρασία ο Λουτσέσκου πέρασε στο παιχνίδι τον Κωνσταντέλια ο οποίος στο 81 κέρδισε πέναλτι που μετέτρεψε σε γκολ ο Κουρτιτς . Στην τελευταία φάση του αγωνα στο 4 λεπτό των καθυστερήσεων ο Ολιβέιρα νίκησε τον πολύ καλό Παπαδόπουλο τερματοφύλακα του Αστέρα και διαμόρφωσε το τελικό 2-2