Τρίτη, 14 Μαΐου, 2024
Αρχικήseleo ΘέμαΠΑΟΚ-ΑΕΚ : Μίλησε η καρδιά πρωταθλητή

ΠΑΟΚ-ΑΕΚ : Μίλησε η καρδιά πρωταθλητή

Ηταν ξεκάθαρο πολύ πριν την έναρξη του σημερινού αγώνα στο γήπεδο της Τούμπας ότι θα αναμετρηθούν οι , κατά τεκμήριο, δύο καλύτερες ομάδες της Super Liga. Κι αυτό φάνηκε με το …καλημέρα

Μόλις στο ΄3 ο ΠΑΟΚ με τον Κωνσταντέλια έκανε το 1-0 και 6 λεπτά αργότερα η ΑΕΚ ισοφάρισε με τον Πινέδα . Οι κιτρινόμαυροι μέχρι το 35 είχαν ευκαιρίες να πετύχουν κι άλλο γκολ όμως έπεφταν πάνω στον καταπληκτικό Κοτάρσκι
Ο ΠΑΟΚ έκανε ξανά αισθητή την παρουσία του στο 36 κι είχε δοκάρι ενώ μέχρι το τέλος του ημιχρόνουείχε την πρωτοβουλία των κινήσεων

Στο δεύτερο ο ΠΑΟΚ είχε την κατοχή με την ΑΕΚ να του δίνει μέτρα και κόντρα στην εξέλιξη του ματς οι φιλοξενούμενοι βρήκαν γκολ από ένα λάθος σε στημένη φάση με τον Βίντα
Όμως ο ΠΑΟΚ δεν είχε πει τις τελευταίες του λέξεις . Λίγα λεπτά αργότερα στο 82 ο Κωνσταντέλλιας ισοφάρισε με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα , και στην ομάδα σήμανε γενική αντεπίθεση. Λίγο πριν την λήξη της κανονικής διάρκειας με ένα μονοκόματο σουτ ο Σάστρε βρήκε ξανά δίχτυα και έδωσε την νίκη στην ομάδα του με 3-2