Τρίτη, 18 Ιουνίου, 2024
Αρχικήseleo ΘέμαΜατσάρα αλλά απώλεια βαθμών για τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα με τον Ο.Βόλου

Ματσάρα αλλά απώλεια βαθμών για τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα με τον Ο.Βόλου

Χορταστικό ματς το ματς κορυφής μεταξύ ΠΑΟΚ και Ολυμπιακού Βόλου στην Τούμπα με τις δύο ομάδες που οδηγούν την κούρσα του πρωταθλήματος με 12 βαθμούς να

μοιράζονται από ένα ημίχρονο και τελικά να παίρνουν από έναν βαθμό με τον αγώνα να λήγει 4-4. Ο Βόλος αν και προηγήθηκε μόλις στο 14 με τον Τόμ Βαν Βερτ βρέθηκε γρήγορα πίσω στο σκορ με τα γκολ του Μιχαηλίδη στο 24 και του Άκπομ στο 30. Στο 32 και στο 42 ο Ζίφκοβιτς άρχισε να δίνει διαστάσεις θριάμβου στο προβάδισμα του Δικεφάλου με το ημίχρονο να τελειώνει με 4-1. Στο δεύτερο ημίχρονο ωστόσο οι Θεσσαλοί αντεπιτέθηκαν και με γκολ των Μπαρτόλιο στο 54 και Ροσέρο στο 62 πλησίασαν επικίνδυνα καταφέροντας λίγο πριν από τη λήξη να πάρουν την ισοπαλία με γκολ του Ράινερ στο 82. Οι δύο ομάδες παραμένουν στην κορυφή βαθμούς ωστόσο αν ο Ολυμπιακός που στις 20.30 δοκιμάζεται στους Ζωσιμάδες με αντίπαλο τον ΠΑΣ Γιάννενα πάρει τη νίκη θα περάσει πρώτος στη βαθμολογία