Πέμπτη, 19 Σεπτεμβρίου, 2024
ΑρχικήΑθλητικάΚύπελλο Ελλάδας: Αποκλείστηκε ο Ηρακλής - Προκρίθηκε στα πέναλτι το Αιγάλεω

Κύπελλο Ελλάδας: Αποκλείστηκε ο Ηρακλής – Προκρίθηκε στα πέναλτι το Αιγάλεω

Το Αιγάλεω επικράτησε 4-3 στα πέναλτι του Ηρακλή (1-1 κ.δ. και παράταση) και προκρίθηκε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας.

Σε ένα παιχνίδι που ήταν θρίλερ το Αιγάλεω προσγείωσε απότομα τον Ηρακλή και πήρε το εισιτήριο για τη συνέχεια της διοργάνωσης. Στην αντίπερα όχθη η ομάδα της Θεσσαλονίκης που είχε όνειρα για να φτάσει ψηλά, πλέον στρέφει το ενδιαφέρον της στην έναρξη της Super League 2 όπου στόχος είναι η μεγάλη επιστροφή στην Super League.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στην αναμέτρηση και ευτύχησαν να ανοίξουν το σκορ με τον Νταβιώτη στο 10΄ και οκτώ λεπτά μετά διπλασίασαν τα τέρματά τους ωστόσο το γκολ τους ακυρώθηκε για οφσάιντ. Η απάντηση από τον Γηραιό ήρθε στο 23ο λεπτό, με τον Τσιριγώτη να φέρνει το ματς στα ίσα.

Mikriliga.com

Κύπελλο Ελλάδας: Η «ρουλέτα» έδειξε Αιγάλεω! – Αποκλείστηκε ο Ηρακλής

Κυριακή 15.09.2024, 19:18• Κατηγορία: SUPER LEAGUE 2 – ΒΟΡΡΑΣ, SUPER LEAGUE 2 – ΝΟΤΟΣ, ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ – ΕΠΟ – ΕΠΑΕ• Χρόνος Ανάγνωσης: 1 λεπτά

A A

Το σκορ έμεινα όπως έχει τόσο στην κανονική διάρκεια όσο και στην παράταση με τις δυο ομάδες να οδηγούνται στην διαδικασία των πέναλτι.