Παρασκευή, 18 Οκτωβρίου, 2024
ΑρχικήΑθλητικάΕπεισόδια με το… καλημέρα στους Ολυμπιακούς Αγώνες (Video)

Επεισόδια με το… καλημέρα στους Ολυμπιακούς Αγώνες (Video)

Μεγάλη ένταση επικράτησε στο 16ο λεπτό των καθυστερήσεων μετά το γκολ της ισοφάρισης των Αργεντίνων απέναντι στο Μαρόκο, στην έναρξη του Ολυμπιακού τουρνουά ποδοσφαίρου – Οπαδοί των Αφρικανών εισέβαλαν στον αγωνιστικό χώρο, πετώντας μπουκάλια και κροτίδες στο τερέν

Επεισοδιακό φινάλε είχε το παιχνίδι ανάμεσα στην Αργεντινή και το Μαρόκο, με το οποίο άνοιξε η αγωνιστική αυλαία των Ολυμπιακών Αγώνων.

Μετά την ισοφάριση της Αργεντινής στο 16ο λεπτό των καθυστερήσεων επικράτησε μεγάλη ένταση, καθώς φίλαθλοι των Αφρικανών εισέβαλαν στον αγωνιστικό χώρο, πετώντας μάλιστα μπουκάλια και κροτίδες στο τερέν.

Οι δύο ομάδες και οι διαιτητές αποχώρησαν για τα αποδυτήρια και δεν επέστρεψαν ποτέ στον αγωνιστικό χώρο, με το συγκρότημα του Μασεράνο να καταφέρνει με αυτό το buzzer beater να γλιτώσει το… κάζο, παίρνοντας τουλάχιστον τον βαθμό της ισοπαλίας (2-2).