Πέμπτη, 25 Απριλίου, 2024
ΑρχικήΑθλητικάΔιαμαρτύρονται στη Λαμία

Διαμαρτύρονται στη Λαμία

Με μια προσωπική δήλωση του, ο μεγαλομέτοχος της ΠΑΕ ΠΑΣ Λαμία, Πανουργιάς Παπαϊωάννου, εξέφρασε τα παράπονα του σχετικά με τη διαιτησία του Σιδηρόπουλου στην ήττα (2-1) της ομάδας του από τον ΠΑΟΚ.

Πιο αναλυτικά, ο κ. Παπαϊωάννου προέβη σε μια προσωπική δήλωση στον επίσημο ιστότοπο της Λαμίας, μετά τη λήξη του αγώνα στην Τούμπα και την ήττα (2-1) της Λαμίας, που είδε γκολ της να ακυρώνεται για οφσάιντ στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.

Με τη δήλωση αυτή, ο μεγαλομέτοχος της ΠΑΕ ΠΑΣ Λαμία διαμαρτύρεται για την διαιτησία του Σιδηρόπουλου αλλά και γενικότερα για την ελληνική διαιτησία, καλώντας τον Μαρκ Κλάτενμπεργκ να φέρει ξένους διαιτητές.

Αναλυτικά η δήλωση του κ. Παπαϊωάννου:

«Πόσο πιο πολύ θα ξεφτιλίσετε το ελληνικό ποδόσφαιρο, ελληνική διαιτησία;
Σιδηρόπουλε είσαι απαράδεκτος, παραποιείτε φάσεις με το VAR…
Κύριε Κλάτενμπεργκ φέρτε ξένους διαιτητές για να δούμε λίγο πραγματικό ποδόσφαιρο…
Το θέμα για εμάς δεν έκλεισε εδώ σήμερα… τώρα ανοίγει!».