Τετάρτη, 29 Μαΐου, 2024
ΑρχικήΑθλητικάΔίκαιη μοιρασιά στο Καυτανζόγλειο

Δίκαιη μοιρασιά στο Καυτανζόγλειο

Ισόπαλοι (1-1) αναδείχθηκαν Ηρακλής και Αναγέννησης Καρδίτσας στο Καυτανζόγλειο Στάδιο, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής ημέρας του Βορείου Ομίλου της Super League 2, σε μία αναμέτρηση που διεξήχθη κεκλεισμένων των θυρών λόγω της τιμωρίας της έδρας του «Γηραιού».

Οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να προηγηθούν από τα…αποδυτήρια καθώς μόλις στο 2ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ ο Βαλάντης Κοζορώνης έγραψε το 0-1, για την Αναγέννηση Καρδίτσας.

Ο Ηρακλής στη συνέχεια προσπάθησε να απαντήσει και πίεσε για να φτάσει στο γκολ της ισοφάρισης, αλλά δεν κατόρθωσε να το πετύχει μέχρι την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου.

Τελικά οι «κυανόλευκοι» κατάφεραν να φέρουν το ματς στα ίσια στο ξεκίνημα του δευτέρου μέρους και συγκεκριμένα στο 53′ όταν ο Χειρίτραντας πήρε το ριμπάουντ από απόκρουση του Τσέλιου και σκόραρε για το 1-1. Οι παίκτες του Σάκη Τσιώλη προσπάθησαν να πετύχουν το γκολ της ολικής ανατροπής, αλλά το 1-1 διατηρήθηκε ως το σφύριγμα της λήξης.