Τρίτη, 23 Απριλίου, 2024
ΑρχικήΑθλητικάΑπειλές κι εκφοβισμοί στο ΑΕΚ-ΠΑΟΚ

Απειλές κι εκφοβισμοί στο ΑΕΚ-ΠΑΟΚ

Η ομάδα χάντμπολ του ΠΑΟΚ αντιμετώπισε στο ΟΑΚΑ την ΑΕΚ, στην πρεμιέρα της Β’ φάσης της Handball Premier, με τον Δικέφαλο να γνωρίζει την ήττα με 29-27.

Φυσικά, ο τρόπος με τον οποίο οι «ασπρόμαυροι» ηττήθηκαν πλέον είναι καθιερωμένος, αφού όταν οι γηπεδούχοι τα έβρισκαν… σκούρα, τότε αναλάμβαναν οι διαιτητές οι οποίοι στην συγκεκριμένη αναμέτρηση ήταν οι κύριοι Πατιός και Τσιάνας.

Βέβαια και οι διαιτητές (τουλάχιστον για το σημερινό παιχνίδι) δεν έχουν την απόλυτη ευθύνη, για τις αποφάσεις τους, αφού κατά την διάρκεια της ανάπαυλας του ημιχρόνου δέχθηκαν απειλές και εκβιασμούς από τον ισχυρό άνδρα της ΑΕΚ, Σταμάτη Παπασταμάτη.

Συγκεκριμένα, το φύλλο αγώνος αναφέρει χαρακτηριστικά: «Στο ημίχρονο του αγώνα, ο Πρόεδρος της Α’ ομάδας, κ. Παπασταμάτης, απευθύνθηκε προς τους διαιτητές, χτυπώντας το χέρι του στο τραπέζι της γραμματείας, λέγοντας τα εξής: “Θα σας μάθω εγώ να σέβεστε την ΑΕΚ, θα δείτε τι θα πάθετε από Δευτέρα».

πηγή: inpaok.com