Τετάρτη, 26 Ιουνίου, 2024
ΑρχικήΑθλητικάΆρης - Λαύριο 69-73: Πλουραλισμός και δεύτερες ευκαιρίες έκριναν το θρίλερ

Άρης – Λαύριο 69-73: Πλουραλισμός και δεύτερες ευκαιρίες έκριναν το θρίλερ

Το Λαύριο παίζοντας εξαιρετικά και χάρη στο καταπληκτικό του τρίτο δεκάλεπτο επικράτησε του Άρη στη Θεσσαλονίκη με σκορ 69-73 για την πέμπτη αγωνιστική της Stoiximan Basket League.

Το Λαύριο που έφυγε με την νίκη από το Αλεξάνδρειο (73-69) ανέβηκε στο 4-1 μετά από την 5η αγωνιστική της Stoiximan Basket League ενώ Στο 1-4 έπεσαν οι κιτρινόμαυροι, που δεν σταμάτησαν στην τέταρτη περίοδο τον Τάισον Κάρτερ.

Πολυτιμότερος για την ομάδα του Χρήστου Σερέλη ήταν ο Τάισον Κάρτερ που σημείωσε 17 πόντους αλλά μίλησε στο φινάλε της αναμέτρηση με 4 προσωπικούς πόντους και δυο καθοριστικά κλεψίματα ουσιαστικά έκρινε τον αγώνα μόνος του.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-19, 41-38, 52-57, 69-73