Πέμπτη, 25 Απριλίου, 2024
ΑρχικήΑθλητικάΆντεξε για ένα δεκάλεπτο!

Άντεξε για ένα δεκάλεπτο!

Για μόλις ένα δεκάλεπτο άντεξε ο Ηρακλής στην εντός έδρας εξ’ αναβολής αναμέτρησης απέναντι στον Παναθηναϊκό, γνωρίζοντας σκληρή ήττα με 66-100 στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής της Basket League.

Οι «κυανόλευκοι» ήταν ανταγωνιστικοί στο πρώτο δεκάλεπτο, καθώς κατάφεραν να περιορίσουν τα επιθετικά όπλα των «πρασίνων» με το σκορ να διαμορφώνεται στο 24-22. Από εκεί και πέρα, οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν ταχύτητα και έκτισαν διαφορά, με το πρώτο μέρος να κλείνει στο -14.

Η εικόνα του αγώνα συνεχίστηκε και στο δεύτερο ημίχρονο, με τη διαφορά να αυξάνει ακόμα περισσότερο τόσο στο τρίτο όσο και στο τέταρτο δεκάλεπτο. Με τον Ηρακλή να μην μπορεί να αντιδράσει, το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο βαρύ 66-100.

Τα δεκάλεπτα: 24-22, 36-50, 53-78, 66-100.

Πηγή: sfina.gr