Τετάρτη, 9 Οκτωβρίου, 2024
ΑρχικήΑθλητικάΉττα για τον Άρη από τον Αστέρα Τρίπολης

Ήττα για τον Άρη από τον Αστέρα Τρίπολης

Ηττημένος φεύγει από την Τρίπολη ο Άρης, καθώς έχασε από τον Αστέρα με 2-1, στο παιχνίδι της 20ής αγωνιστικής της Super League στο “Θεόδωρος Κολοκοτρώνης”.

Στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα ο Άρης ήταν μπροστά στο σκορ με 0-1, μετά από αυτογκόλ του Πέπε Καστάνιο. Η ομάδα του Άκη Μάντζιου είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού στο πρώτο μέρος και απειλήθηκε ελάχιστες φορές.

Ωστόσο το δεύτερο ημίχρονο δεν εξελίχθηκε καλά για τον Άρη, καθώς στο 66 λεπτό δέχθηκε γκολ από τον Ρίτζις και στο 70’ από τον Ριέρα.

Οι ενδεκάδες του ματς ήταν οι εξής:

Άρης: Σιαμπάνης, Σάκιτς, Ιωάννου, Μπεναλουάν, Ροζ, Σάσα, Τζέγκο, Μπερτόγλιο, Γκαρσία, Γκάμα, Μάνος.

Αστέρας Τρίπολης: Τσιφτσής, Κώτσιρας, Αλβαρες, Καστάνιο, Σουάρεθ, Βαλιέντε, Καπίγια, Κρεσπί, Σίτο, Φερνάντεθ, Τζίμας.