Ξέσπασμα και… πεντάρα ο Άρης

Με ένα επιθετικό ξέσπασμα στο δεύτερο ημίχρονο, με πρωταγωνιστές τους Διαμαντόπουλο και Μπαργκάν, ο Άρης νίκησε τον Παναιγιάλειο με 5-2 και μείωσε την διαφορά στον πόντο από τον ΟΦΗ. Παράλληλα, πήγε στο +12 από την 3η Παναχαϊκή.

Οι κιτρινόμαυροι προηγήθηκαν στο 25΄με τον Πλατέλλα, ωστόσο ο Παναιγιάλειος ισοφάρισε με τον Σταματή στην εκπνοή του ημιχρόνου. Στο 50′ ο Διαμαντόπουλος έκανε το 2-1, έξι λεπτά αργότερα ο Μπαργκάν με εαπευθείας χτύπημα φάουλ το 3-1, αλλά οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο 59΄με τον Κοκκόρη. Ο Διαμαντόπουλος και πάλι στο 67′ σκόραρε για το 4-2 με τον Κανακούδη στο 89′ να βάζει το κερασάκι στην τούρτα.