Σαν σε προπόνηση, ο ΠΑΟΚ νίκησε τον Πανιώνιο

Δεν ήταν μόνο οι άδειες κερκίδες που παρέπεμπαν σε προπόνηση. Ήταν και η εμφάνιση του Δικεφαλου

Ειδικά στο πρώτο μισό του πρώτου ημιχρόνου οπου έκανε 8 τελικές σημειώνοντας 2 γκολ . Το πρώτο στο 2 λεπτό με τον Σάχοφ και το 2ο στο 14 με τον Ελ Καντουρί. Απο εκεί και πέρα ο ΠΑΟΚ κατέβασε ρυθμούς χωρίς ωστόσο να αφήσει την πρωτοβουλία σε καμιά περίπτωση στον αντίπαλο του. Έχασε πολλές ευκαιρίες κυρίως με τον Πρίγιοβιτς ο οποίος τελικά κατάφερε να σκοραρει στο δεύτεο ημίχρονο έπειτα από μια ομαδική προσπ'αθεια των παικτών του ΠΑΟΚ

Ο Πανιωνιος που είχε ελλείψεις κατάφερε να μειώσει με ένα εκπληκτικό γκολ του Ντουρμισάι ο οποίος έγραψε το τελικό 3-1